63. ročník pretekov Okolo Slovenska už klope na dvere

05.09.2019 | Šport
Okolo Slovenska
Do začiatku nášho najväčšieho cyklistického podujatia zostávajú necelé dva týždne. Od 18. do 21. septembra zavíta do krajiny pod Tatrami 22 špičkových zoskupení. V rámci štyroch dní pretekári absolvujú päť previerok. Na trase z Bardejova cez Ružomberok, Hlohovec a Senicu prejdú celkovo 714 kilometrov a potrápia sa so 17 horskými a 10 rýchlostnými prémiami.

Po minuloročnom debute sa počet tímov z „najvyššej ligy“ kategórie World zvýšil na hranicu 5 a doplnilo ich 8 profesionálnych kontinentálnych tímov vrátane výberu Slovenska. Na našich cestách privítame takto silný pelotón po prvýkrát v histórii. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na viacerých jazdcov z top 10 svetového rebríčka UCI, skvelých špurtérov a ich šprintérske vláčiky. Fajnšmekri tohto krásneho športu si teda prídu na svoje.

V Bardejove sa diváci môžu 18. septembra tešiť na štart úvodnej poletapy a časovky jednotlivcov, ktorá povedie ulicami mesta. 19. septembra je na programe druhá etapa s cieľom v Ružomberku. Program pretekov sa však na najkrajšom stredovekom námestí začne už v utorok 17. septembra predstavením jednotlivých tímov s bohatou ponukou sprievodných kultúrnych podujatí.


A koho privítame na 63. ročníku pretekov Okolo Slovenska?

Belgické zoskupenie Deceuninck – Quick-Step, nemecké zoskupenie so slovenským zastúpením Bora – Hansgrohe, Groupama – FDJ, UAE Team Emirates, silný poľský tím Tím CCC, Team Roompot Charles, taliansky Androni Giocattoli – Sidermec, Delko Marseille Provence, ruský Gazprom – RusVelo, izraelský Israel Cycling Academy, Dukla Banská Bystrica a slovenská reprezentácia, Novo Nordisk.

Jednotlivé tímy vám postupne predstavíme. Rovnako prinesieme podrobné informácie o programe, trasách jednotlivých etáp v Bardejove a okolí, s ktorými budú spojené nevyhnutné dopravné uzávery a obmedzenia.

Prípravy na cyklistické preteky Okolo Slovenska v Bardejove

Zdroj: © Bardejovská televízna spoločnosť, s.r.o.