Ako si naladiť signál Bardejovskej TV

DVB-T

Bardejovská televízia (BTV) prešla viacerými významnými zmenami. Tou najvýznamnejšou bol prechod na vyysielanie v HD rozlíšení. Tento prechod bolo možné realizovať vďaka investícii, ktorú schválilo Mestské zastupiteľstvo (MsZ), a ktorá zaručuje zlepšovanie kvality vysielaného signálu.   V súvislosti s prechodom na HD vysielanie sa však vyskytli – a vyskytujú – aj problémy, ktoré sme nemohli alebo predvídať, alebo ovplyvniť. Patrí medzi ne napríklad aj dočasný výpadok vysielania, či strata príjmu signálu v domácnostiach, kde bol doteraz tento signál bezproblémový...   V našej praxi sa častokrát stretávame práve s otázkami od vás, našich divákov, ktoré smerujú k jednému: doteraz sme mali príjem signálu BTV a teraz ho nemáme... Aby sme dali veci na pravú mieru, dôležité sú nasledujúce informácie: pre príjem signálu BTV je potrebné spustiť automatické hľadanie kanálov na vašom televíznom prijímači, alebo DVB-T prijímači. Bardejovská televízia by mala byť zaradená do zoznamu ako prvá na 34. kanáli, ak vám stanicu BTV naladilo, ale nemáte obraz, len zvuk - pravdepodobne máte starší DVB-T prijímač, ktorý nie je schopný spracovať signál MP4. Potom treba investovať neznačné financie do techniky. Ak nenaladilo ani obraz, ani zvuk – je to obdobne. Ak vám signál „trhá“ - je potrebné skúsiť posunúť anténu bližšie k oknu. Ak ani to nepomôže, je nutné naištalovať vonkajšiu anténu. Vv prípade, že prijímate náš signál prostredníctvom niektorého z káblových operátorov – problémy by ste mať nemali.   Pokrytie signálom v rámci Bardejova je veľmi špecifické a nie je možné, aby bolo v každej časti rovnaké.   

V každom prípade, ak máte akékoľvek problémy pri naladení signálu, alebo priamo pri sledovaní BTV obráťte sa na našich partnerov, ktorí vám poskytnú poradenstvo, prípadne preladia váš TV prijímač:

 

TV-SAT SATÉN, s.r.o.
Kacvinského 2849, Bardejov
tel. č.: 054 / 472 33 71

HM comp, s.r.o.
Stocklova 32, Bardejov (budova bývalej Vojenskej správy)
tel. č.: 0910 989 920, 0918 741 039 

ProElektro
Dlhý rad 4, Bardejov 
(predaj domácich elektrospotrebičov, čiernej a bielej techniky, predaj a servis satelitnej techniky)
tel.: 054 / 475 55 55, 0915 942 877

Bardejovská televízia je tu už 25 rokov pre vás, našich divákov. Veľmi si vážime vašu podporu i záujem o našu prácu a snažíme sa prinášať vám také informácie a reportáže, ktoré zaujmú, ktoré poučia, pomôžu relaxovať i poznávať, ba častokrát aj pomáhajú riešiť a vyriešiť vaše problémy...

A my vám za to ďakujeme.

BTV_pokrytie_DVBT_Vinbarg
Pokrytie DVB-T signálom BTV z vysielača Vinbarg, Bardejov.