Nákupy pre seniorov

24.03.2020 | Oznamy
Zdroj: iStockphoto
Mesto Bardejov zabezpečuje v spolupráci so Slovenským červeným krížom nákupy pre seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov.

Pre koho sa nákupy realizujú:
- seniori nad 65 rokov, ktorí žijú osamelo, majú zlý zdravotný stav a nemajú inú možnosť nákupu
- osoby so zdravotným znevýhodnením, ktorí žijú osamelo a nemajú inú možnosť nákupu

Čo môže obsahovať nákup:
- základné potraviny, chlieb, pečivo, mlieko, mliečne výrobky, trvanlivé potraviny, mäso, mäsové výrobky, zelenina, ovocie
- základná drogéria a hygienické potreby
- lieky: nákup, vyzdvihnutie cez e-recept

Kontaktné číslo pre nahlásenie nákupu: +421 908 986 764 .

Objednávku je potrebné zadať najneskôr deň pred rozvozom, pre dodanie nákupu v pondelok objednať najneskôr v piatok. Rozvoz nákupov: pondelok, streda, piatok.

Donášku nákupov realizujú dobrovoľníci SČK, ktorí budú mať na sebe uniformu SČK, legitimáciu SČK na autách s označením SČK. Osoby pri preberaní nákupu musia mať na tvári rúško a pripravenú hotovosť na úhradu nákupu.

 

 

 

Dodanie ochranných rúšok seniorom nad 65 rokov.

Mestu sa podarilo zabezpečiť dostatočné množstvo rúšok pre všetkých seniorov nad 65 rokov tak, že budú distribuované od pondelka v priebehu budúceho týždňa do schránok dobrovoľníkmi.  Seniori už nemusia volať na uvedené kontaktné číslo, rúško dostanú všetci v najbližších dňoch.  Distribúcia sa bude realizovať  po uliciach.  Všetci nech si viditeľne  označia poštové schránky. Rúška dostanú aj obyvatelia v mestských častiach BNV, DL, BK a Mihaľov.  Prosíme o zhovievavosť a trpezlivosť.

 

 

Dôrazne apelujeme na tých seniorov, ktorí využijú ponúkané služby, aby v záujme predchádzania možného zneužitia tejto dobrej myšlienky samosprávy dôsledne dbali na preukázanie sa preukazom Slovenského Červeného kríža ! Sú na Slovensku skúsenosti dokazujúce, že aj v takejto napätej dobe sa nájdu „šikovní“ ľudia schopní aj tú najlepšiu myšlienku využiť v prvom rade pre svoj zištný úmysel – majte to, prosíme vás, na pamäti !

 

zdroj: MsÚ Bardejov

Nákupy pre seniorov

Zdroj: © Bardejovská televízna spoločnosť, s.r.o. / MsÚ Bardejov